sobota 3. března 2018

RYTÍŘ NA BÍLÉM KONI

Na tento článek bych nepřišla bez pomoci jedné konverzace, kterou jsem vedla s mužem.
Není vhodné, abych ho zmiňovala nebo o něm psala, ale třeba na to přijde, že on mi dopomohl se nad tím zamyslet.
Naše slova končila takhle. Ehm, spíš moje.
" Muži se stávají rytíři podle své ženy. Podle toho, jak je ona vnímá a jak oni vnímají sebe. V tom je to kouzlo rytířů. "

Vezmu to od začátku. I když nám ženám to někdy nepřijde, tak i muži mají své dny. Řeší váhu, to jak vypadají, jak je my ženy vnímáme, jak se vypořádat se starostmi, jak se zalíbit, proč mají ztrácet čas s výběrem špatné ženy, kdy budou konečně šťastní, jak zvládnout další výmysly své ženy, jak vše rychle vyřešit a někdy u toho i pěkně podrbat. 
To vše je u nich přirozené a zcela běžné, jen nemají potřebu to ventilovat před svými ženami. Raději to ventilují mezi chlapy a tedy i mezi mnou. (No, možná bych měla být polichocena tím, že mě berou nebo přehlížejí. Můžu si vybrat. A vybírám si, že mě berou. Ta druhá varianta se mi nelíbí.)
Jednoduše ze všeho chtějí vyjít jako ti rytíři - princové na bílém koni, které my známe z pohádek a často jim to předhazujeme. A když ne pohádky, tak prostě americké slaďáky.
Nechtějí nás zklamat, ale především nechtějí zklamat sami sebe. To, že kolikrát nad tím přemýšlí ještě déle a více než my ženy, to už vy ale povětšinou nevíte co?
Nebo vidět nechcete? No dobře, někdy to ani nepoznáme. A od toho je co? KOMUNIKACE!
Někdy ani to ne, a prostě z toho vybruslí s pomocí svých chlapských kámošů. Taky možnost, ale tu už tak nějak neventilují před svou polovičkou. Jenom velký princ tohle přizná na první dobrou.
To si ani kolikrát my neuvědomuje, jaké to pro něj muselo být, co? Jeden to bere jako samozřejmost a druhý jako svojí menší prohru v bitvě, kterou si utvořil v hlavě a poslední? Tomu je to jedno, takový on je a VÍ TO.

Nastala otázka: Víte, proč takoví muži jsou? Tvoříme je k tomu, aby takovými byli. Chtějí se nám zalíbit, i kdyby jen na nějaký čas. Třeba než zase odejdou anebo odejdeme my.
Z úst mnoha žen poslouchají jenom o princích v mercedesu, s kapsou plnou miliard, sexuálním úspěchu, radovánkách na Bahamách s prestižní školou, se srdcem se pro ženu rozdat a přitom neztratit šmrnc.
Nebudu říkat, že ani mně by se to nelíbilo. Aspoň nějaká část z toho.
Ale kde jsou ty ostatní?
Ty, co nevidí svého prince takhle? Ty, kterým stačí galantnost svého muže, podání kabátu, polibek na dobrou noc, podpora, smích v místnosti, vyřízení přepisu auta, koupení domu, věrnost, růst aj.
Tohle se mi taky líbí, ne že ne.
I tohle může být pro někoho princ. 
Ale jak se jím stát, co pánové?! 
Jednoduše jím jste. Máte to v sobě. To něco, co každá žena chce. Jenže si musíte zdravě věřit a přiznat si jací jste, smířit se s tím a nebýt zoufalí. Najít si ženu, která vás bude vidět jako prince. Nejenom to! Bude vás tak vnímat!
Takovou, která bude ve svých očích vidět vaše světlé stránky, i když v hlavě bude vědět o těch stránkách na prd, co nás štvou. Dobře, dovádí k šílenství k tomu zvednout na vás hlas, hodit talířem o zem, zabouchnout ty zpropadené dveře, utéct, rozbrečet se. No a později asi přijít s omluvou. Jo, takové jsme. Každá do jedné, i když to horko těžko přiznáváme.
Ale co, když se ta správná žena zaměří jenom na vaše světlé stránky. Otevírání dveří, úsměv, pohlazení, podporu, pomoc, radovánky, sexuální přitažlivost, úspěch, komunikaci aj.
Víte, čím jste se v téhle chvíli pro ní stali? 
Princem. Yes, princem na bílém koni s mercedesem i bez něj. S miliardami na kontě nebo bez nich. Záleží, co každá žena chce od svého prince.
Není to jednoduché? K tomu, aby byl každý jeden z vás princ - rytíř, potřebujete ženu. Záměrně píši POTŘEBUJETE, sami si nevidíte někdy na špičku nosu, abyste rozeznali, že vlastně malými princi už jste a velkými se stáváte ve dvou. 
Na tomhle není nic těžkého. Možná výběr toho správného do páru, který bude tohle všechno vědět, respektovat, růst s vámi a mnohé chtěné a potřebné pro oba.

Jedno je jisté. Až ta žena bude správná, poznáte to. V té chvíli si uvědomíte, jakým princem - rytířem jste se stali, byť při pouhém přidržení dveří, které jste třeba NIKDY nedělal. No, a najednou je to ve vás. Kvůli ní. Možná vás tak viděla. Možná to ve vás viděla....


Žádné komentáře:

Okomentovat

Nebojte se napsat svůj názor.