pátek 23. prosince 2016

STORYTELLER VERSUS FACTOR

Odmítám se v tomhle dnešním světě před někým ohýbat a utíkat.
Co tím přesně myslím? Jednoduchost dnešní doby. Lidi.
Ať je doba jakkoliv vyspělá, jsou tu mezi námi lidi, kteří nejdou úplně s tím, s čím by měli jít. Nikdo z nás, ani já ne. Rozdílů mezi námi všemi je mnoho. Ten hlavní je, ale uvědomění toho, kde jsme a kde budeme. Lépe, kde chceme být. To nás nejvíce odlišuje.
Každý jeden z nás má nějaký sen, představu kde chce být. Máme tu přesně dva příklady lidí. Pohádkáře a činitele.(Samozřejmě je tu ještě mnoho mezi nimi. O tom se dnes bavit nebudeme. Chci ukázat na dva hlavní rozdíly.)
Asi bych vám, nemusela vysvětlovat kdo je kdo.

Pohádkář je, člověk, který má své sny, představy. Přece jenom, více než cokoliv jiného, má rád své smyšlené sny a pohádky. Nedokáže pro svoje sny udělat žádný skutek. Jediný jeho opravdový skutek, jsou jenom slabá slova bez činů. Je pro něj nejjednodušší sedět u piva s přáteli,vyprávět,co dokáže. Možná je lepší se ho zeptat, kdy to dokáže? A tak se mu čas krátí, je mu už skoro 50 a stále jenom mluví. Všude vidí tmavé světlo, které mu kazí plány. Tak si vymyslí další svoji pohádku, která očerní jeho sny, představy před skutečnou realitou. Celých 50 let žije v zaseknutém gramofonu, do kterého stále namotává své rozšířené historky. Ty pouští stále stejným lidem. Co se stane, se stále zaseknutým gramofonem? Ohraje se. Najednou se podívá okolo sebe. Stal se nepřívětivým pro své tzv. Přátelé a rodinu. Jediná věc, na kterou se spoléhá, jsou jeho pohádky a nejlepší přítel alkohol. Takový člověk, okolo sebe stále kope. Pokud mu na kratičký okamžik zkřížíte cestu.(Ze předpokladu jeho vnímání.)Jste li mladší, úspěšnější než on. Čeká vás lavina negativních slovních hříček. Závist. Právě teď jste se zapsali, do jeho nové pohádky, která se bude nahrávat na stejnou negativní gramofonovou desku. O kterou, řekněme si nikdo nestojí. Pokud, ale přece jenom někdo tuhle jeho novou pohádku o vás, vyslechne, stáváte se středem negativních vyprávění. Až se dostanete do povědomí těchto pohádkových lidí.

Máte možnosti.
-nechat to být.
-jít si dál svojí cestou.
-pousmát se nad těmito lidmi.
-sklonit se ze své výšky k nim. Pokusit se to vysvětlit. Věřte mi, nemá to smysl.(Pak už se po minutě nehádá jeden blbec, ale dva.)
-obhajovat se (Stejná věc o řádek nahoře. Nemá smysl. Ztráta energie.)
-nechte je v tom
-dělají vám reklamu. Dostáváte se do podvědomí jejích i jejich tzv.přátel.Nebojte vždycky se najde někdo. Koho oni budou poslouchat. Pokud vás ten někdo zná, jejich pohádku opět pozmění. Pokud to půjde.
-všichni mu všechno kazí
-závist je na denním pořádku
-nevnímání
-ostuda
-mnoho zájmů. Ostatní úspěšný lidé,peníze,alkohol,pohádky.

Všude je nějaké řešení. Záleží jenom na vás, Zda chcete být na stejné úrovni jako Pohádkáři nebo ne. Nemějte zapotřebí se sklánět k těmto lidem.(Každý po přečtení řekne, rozhodně ne. Zamyslete se, kolikrát jste si s těmito lidmi, nechali znepříjemnit den. Věnovali jste jim energii na svoji obhajobu. Tak co už to poznáváte? Kam vás to dovedlo? Ještě k větší naštvanosti. Zatěžování si mysli. Myslíte si, že tak jak to řešíte vy. To řeší i oni? No řeší, ale pouze s přítelem alkoholem a závistí. Snad nechcete být stejní. Nechat se strhnout. Promysleli jste to?)Je to zbytečnost. Jestli vám to opravdu nedá. Odejděte z grácií. Za rohem se třeba vyřvěte do vzduchu, zanadávejte si, ale nikdy se nesnižujte na jejich úroveň. Je těžké se vrátit tam, kde jste byli a nezkazit si den.

Činitelé je každý teď už 2 člověk, se kterým se vídáte. Proč? Je to jednoduché. Jste většími průkopníky, než si myslíte. Jak je to možné? Buď vy jste to učinili, nebo vás někdo z blízkých nakazil. Nevěříte? Na začátku má každý nějaké sny, představy. Máte na vybranou, kam se chcete dostat, zda chcete žít svými sny nebo si o nich nechat jenom zdát. Ano, vyprávíte o nich, na rozdíl od pohádkářů. Znáte hodnotu slova. Je tvrdé,pravdivé,měkké.citové,ohebné,silné,energetické,reálné,nevratné. Využíváte toho slova, využíváte svých schopností. Všechno tohle přenášíte do reality. Nestojíte na místě, děláte malé krůčky do svých snů, představ. Žijete tím, co sami chceme. Mluvíte o tom, co zrovna děláte, jak se pohybujete vpřed. Co vás čeká za dalším menším cílem. Neskláníte se před lidmi. Proč?(Teď to může vypadat, že jimi pohrdáte, ale nemáte to zapotřebí. Vysvětlím proč.)Znáte lidskou hodnotu, sami víte, osud každého z nás je jenom v jeho rukou.(tzv. Jak si to uděláš, takové to máš.)Nikoho tedy neodsuzujete, za to co si vybral. Víte o lidské volbě, každý jí má. Respektuje to, i když to není váš šálek čaje. Každý jeden z těchto lidí, se podělí o své zkušenosti, kroky. Je si vědom stejné cesty jako vy. Nikdy nepohrdá začínajícími činiteli, sám ví, že i on byl na začátku. Této tvrdé a pozoruhodné cesty.

Máte možnosti 
-tito lidé vás nakazí, svým pozitivním myšlením.
-ukáží vám cestu
-všechno svým způsobem jde
-problémy berou jako další kus k cíli
-podělí se o své sny
-jdou si zatím, co chtějí
-žijí si po svém
-neřeší nesmyslnosti. Řeší pro ně smysluplné cesty
-pro někoho jsou to snílci.(Potom co ukáží činy. Pějí na ně lidé chválu. Váží si jich.)
-neutíkají
-smějí se sobě
-vidí svět lépe
-mění se 
-vyvíjejí se
-učí se od nejlepších

Není tohle lepší pohled na všechno okolo? Ano, ze začátku se vám tohle může zdát vyloženě, jako sen. Jiná realita. Nechcete jí zkusit? Žít si to o čem opravdu vy a vaše duše touží. Ať je to bohatství,sláva,láska,dům,auto,kabelka,manželství,nová práce. Je to těžké nebudu lhát, je to opravdu tak těžké jak to vnímáte vy. První krok je vždy nejhorší. Je to nejistota, ale to co vám pomůže, jste vy sám. Vy nejlépe víte jak dojít ke svému cíli. Než se nadějete, vkročí vám do života, někdo nebo něco. Co vás postrčí, než se nadějete, budete mít vše, co jste chtěli, o čem jste snily. Ano, můžete se dostat na dno, nic netrvá věčně obzvlášť ne úspěch a peníze. Pokud vytrváte, nikdo neříká, že nemůžete po celý život mít vše, co chcete.

Nechci se někoho dotknout to určitě ne.(Co si budeme povídat, vždy se to někoho dotkne.)
Tohle vše. Proč vznikají takové články, není jenom rozpoložení mysli, jedná se o lidi, které vnímáme, pozorujeme ve své blízkosti.
Učíme se od nich i to co nechceme, odpichujeme se. Vybíráme si to, kým chceme být.
Vytváříme si svou vlastní budoucnost, podporujeme své vlastní sny, představy. Žijeme neopakovatelnými zážitky, Měníme sobě a lidem v našem okolí životy.
Věnujeme se tomu, co nás dělá šťastným. Představujeme si ve své vlastní mysli, to co chceme mít, v čem chceme žít, s kým chceme žit.
Držíme se toho, co opravdu chceme. Děláme krůčky, které nás vedou pro nás za lepší budoucností.
Nikdy nestojíme na místě, vždy jsme o kus dále než předchozí den. Děláme co je v našim silách. Nezávidíme ostatním, moc dobře víme. Každý může mít to co má druhý. Stačí vytrvalost,přesvědčení,energie,mysl,slova a činy.

Rozhodujme se podle sebe, ne podle druhých. Nenechme se ovlivnit lidmi, jako jsou pohádkáři. Najděme si vlastni cestu, i když může být o něco složitější než je ta jiná. Nevadí to, naučíme se toho spoustu, co budete poté potřebovat. Všechno a všichni nás učí. Buďme také učiteli, učme lidi, kteří si nevědí rady, oni neví vše. My také ne, oni zase naučí něco, co nevíme my.

Tak jako mě, za těch spoustu let naučil jeden člověk, který tu mezi námi už delší dobu není. Stále na něj v mysli vzpomínám. Opakuji si jeho slova po svém. Užívám si každého dne, po svém, i byť někdy o samotě. Konečně mám své sny, ve své mysli srovnané v živé představě. Cením si slova jako nikdy předtím. Vážím si všech skutečností, které mě přivedli tam, kde jsem teď.
Kde to přesně je? U sebe doma bez práce, ale pracující na své knize. Blíže ke svým snům a představám. Je toho mnohé, co se za ten jeden rok přihodilo. Když to takhle udržím, budu brzo žít to, co chci. Proto to děláme pro sebe.
Lidem, co mi k tomu přispěli. Děkuji. Nebudu je jmenovat bylo by jich mnoho. Jediné koho jmenuji, si ty prababičko Vlasto, protože dneska máš svůj svátek. Dnes je den, kdy se vše změní.
Mám tě ráda.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Nebojte se napsat svůj názor.