neděle 18. prosince 2016

PŘÁTELSTVÍ

PŘÁTELSTVÍ
Co to je, vlastně za slovo?
Proč, někdy slepě věříme v toto slovo, které znamená tak mnoho a my s ním mrháme na nesprávné lidi. 
Kdo to vlastně ten přítel je? 
Soused od vedle, který nám půjčil kečup? Kamarádka, která když nemá partnera jsme její přátelé? Přítel mé známé, který mi spravuje auto za výhodné ceny?

Co to vlastně o nás všech nasvědčuje? Využíváme lidi kvůli svým malichernostem? Proto to nazýváme přátelstvím? Jak mám tohle chápat?

No, každý tohle ve své mysli, chápeme, jak nejlépe umíme.
Sami si musíme uvědomit, kdy nastal ten čas. Čas, nad čím? Ptáte se?
Pokud vás moje slova nějak zasáhla, něco na tom bude, nemyslíte? Stačí se jenom pozastavit nad tím, co vaše oči zbystřili. To je pro vás to pravé. Vždy si zapamatujeme to co je pro nás v dané chvíli podstatné, zbytek jde stranou.
Tak a teď jsme tady a budeme číst řádky, které už budou o něco schůdnější. Zaměřím se na to, co pro mě znamená tohle slovo PŘÁTELSTVÍ - PŘÍTEL
-je tu když to nejméně čekáte.
Mohla bych toho napsat více. Je toho mnoho. Kdo dočetl tyhle řádky, je mu jasné mnoho shod ohledně PŘÍTELE (PŘÁTELSTVÍ) a PARTNERA.


Já to chápu, tak jak mi to moje mysl dovolí. Vidím přátelství jako stěžejní bod, nejenom pro sebe, ale i pro toho druhého člověka. Přítel tu zůstává, když různí lidé naším životem jenom proplouvají. Koho tím myslím? Partnera,manžela,manželku,známosti a mnoho dalšího.
Mnoho z nás věří, v nepěstované přátelství. To znamená vidět se jednou za rok, prosedět spolu hodiny. Zavzpomínat na všechno co nás dříve zajímalo, Tohle je přesně ten příklad, který nefunguje. Nemůžete se nestarat o vztahy, o všechny vztahy v našem životě se musíme starat, abychom mohli růst. To, že se jednou sejdu s kamarádkou, s kterou jsem si dříve rozuměla. Neznamená, že to funguje. Každá z nás jsme jinde, každá prožíváme své životy. Tohle jsou stará přátelství, která drží jenom na minulosti. Nikam vás to nedostane, čím si pomůžete? Vzpomínat na časy, které byli? Je to osvěžení, ale dnešní doba nedovoluje se stále pozastavovat nad minulostí. Navíc, každého nebaví sedět hodiny a hodiny jednou za rok nad minulostí. Řešit, věci, které pro vás dříve něco znamenali. Teď to jsou věci, které by jsme nikdo neřešil. Proč? Máme rozum, vyspěli jsme. To co v 15 byl jako velký případ pro Sherlocka Holmese, dnes je nit v kupce sena.

Nad tím, zamyslet se kdo to vlastně okolo nás ten přítel je. Zda máme okolo sebe opravdu přátelé a nejenom lidi do počtu.
Tohle jsou tvrdá slova na dnešní start, řekla bych. Po většinou je to pravda, každý má okolo sebe někoho kdo je tzv. do počtu. Co být k němu i k sobě upřímný. Ukončit jednu etapu, která nefunguje. Nebude to chyba, bude to jenom prospěch pro obě strany.
Nejhorší co může být je nevědomost. Naučme se být upřímní k lidem, na kterých nám přestalo záležet. Neudržujme jejich mysl v nevědomosti, vždyť sami byste nechtěli, aby vás někdo takhle tahal za nos. Copak mu nemůžete udělat poslední službu?(laskavost)
Tohle je věc, která mi vadí. Neupřímnost. Není nic horšího, věřte mi, radši krutou pravdu, která zasáhne než tohle.


(Zaměřím se na konce vět. V každém začátku bych se opakovala.)

-bez toho, aby vás viděl. Na vašich slovech pozná, že se něco děje.
-vás nikdy neopustí, kvůli novému vztahu.
-vám vždy dá vědět co se děje.(Proč třeba nepíše, nevolá.)
-podrží vaše sny, když zbytek světa odešel ve smíchu.
-vás neopustí.
-bez okolností se snaží pomocí, jak jen je v jeho silách.
-nikdy nekouká na peníze.
-s vámi jde na koncert kapely, která ho absolutně nezajímá.
-se za vás postaví.
-si nikdy s druhým nezávidí.
-mluví na rovinu. Bez okolků.
-pro vás dojede na konec světa, když to bude v jeho možnostech.
-nikde nebude chtít, abyste ronila slzy. Pro někoho kdo za to nestojí.
-vám v nouzi pomůže najít, nejlepší řešení.
-vyslechne vše, co máte na srdci. Nebude vás soudit, jenom řekne svá slova co má na jazyku.
-vám nikdy nebude předhazovat vaše chyby. Proč? Taky je má.

Tyhle dvě osoby, toho mají mnoho společného. „Hlavně se neptejte proč?" (Jak budete mít většina v plánu.)
"Ok, odpovím."
Tyhle dvě věci potřebuje k životu každý, jeden bez druhého to nejde. Nejlépe je když se ty dvě věci spojí v jednu. Pokud takové štěstí zatím nemáte, nevadí. Stále můžete mít více než většina lidí na téhle planetě. „Jak jste si všimli malinko se z toho snažím utéct. Ne, dobře."
Sami byste nechtěli mít vedle sebe člověka, který není stejný, jako jste nějakým způsobem vy. Přátelé si vybíráme z různých důvodů. Která jsou pro nás v dané chvílí a v období podstatné. To co je pro nás podstatné teď, to se může za další měsíc změnit/vyvinout. Je jenom na nás a naším přátelstvích jak se s tím popereme. Zda budeme za všech okolností upřímní ke všem zúčastněním. Nebo se jako odpadlíci stáhneme do ústraní, budeme dělat, že se vlastně nic neděje. Druhého necháme v myšlenkách a na pochybách zda on sám neudělal chybu, když vy jste přesměrovali svoje hodnoty.
"Tak moment."
Sami byste tohle chování nechtěli, tak proč to mají chtít vaši tzv. přátelé, když k nim nejste upřímní. Jsou věci, které můžeme dávat bez jakýkoliv finančních povinností mezi ně se řadí SMÍCH,LÁSKA,UPŘÍMNOST,SVOBODA SLOVA, RADOST…
Kdo toho neumí využít, je mi ho opravdu líto. Nezávidím, zda takové lidi máte okolo sebe.
Uvědomte si proč vlastně okolo sebe máte přátelé. Co od nich nejenom čekáte, ale co jim i dáváte. Jak se k nim chováte a zda se tyto lidé dají opravdu nazývat přáteli. Není nic horší než využívat člověka, který si myslí, že jste jeho přítel, ale pro vás je tu jenom do počtu.Žádné komentáře:

Okomentovat

Nebojte se napsat svůj názor.