čtvrtek 10. listopadu 2016

SPOLEČNÝMA RUKAMA - DEBRA

Společnýma rukama? Co to vlastně pro většinu z nás znamená? Osobně bych řekla, že sjednotit se a udělat pro dobrou věc, nějaký čin.
Dneska to není čin, dneska to jsou dvě společné věci a to podpora pro charitativní činnost Debra, v podobě skupinky 22 dvou českých kolárkářek, které vznikly na počátku roku 2015. 
Mají za sebou už kus ušlé cesty, který věnují nemoci motýlích křídel, pro které tvoří dokonalé aukční šperky.
Nezáleží na jejich krátké době na scéně, ale na jejich umění dokonalosti, které věnují potřebných. Sami se můžete přesvědčit na jejich stránkách , o jejich třetím projektu, který mají opět na plánu pro tento rok. 


Není to nádherné, přeměňovat svoji fantazii do skutečných reálných věcí, pro dobrou věc? Myslím, že ten pocit z odvedené práce je nezaměnitelný.
Kolik trpělivosti musí vynaložit, než se mezi jejich rukama zrodí nádherný šperk. Neumím si to ani představit jak je to těžká věc.
Možná bychom se od nich mohli něco naučit. Co by to mělo být? To je těžké napsat, já jsem na ruce opravdu levá, i co se korálků týče, neměla bych tolik trpělivosti jako oni.
A tak jim chci aspoň svými slovy vyjádřit velikou poklonu za to, co dělají. To nejmenší je se o nich zmínit. Věnují to nejcennější, co mohou darovat, a to čas, který vkládají do svých českých ručiček, aby učinili ty z nás, kteří potřebují schopněji fungovat v dnešním bláznivém světě podporu.

Není jednoduché procházet po tomto světe s nemocí motýlích křídel. Co to znamená pro tyto lidi, si neumíme představit, je to vzácné dědičné onemocnění, kterým u nás trpí cca 300 lidí. Jedná se o vrozené puchýřové onemocnění kůže, v současné době se nedá vyléčit, a tak se děvčata snaží těmto lidem pomoci finanční částkou, na které se můžete podílet i vy.


Jak jsem psala je to jejich třetí projekt, který záměrně nazvaly Motýlci. Sami můžete vidět, že toto téma vzaly doslovně. Na závěrečné fotce, v podobě plakátu se můžete sami kouknout na termín aukce s počtem 43 šperků na prodej.

Jejich propracovanost je dokonalá. Líbí se mi ty detaily.
Jestli se se vám líbí tento projekt, můžete se na něm podílet i vy sami. Nejenom kvůli samotné myšlence podpory, ale i kvůli krásným šperkům, které vám padnou do oka. Je jenom na Vás jak si tohle převezmete.
Na celou řadu šperků se můžete přijít podívat osobně, pokud jste z Prahy, nebo také na internetu. Zde v odkazu máme místa Pro Prahu i fotky Motýlků .
Samotná aukce bude probíhat na autorizovaných stránkách Samotnýma Rukama , v sekci AUKCE. 
Letošní peníze jsou celé na projekt DEBRA ČR.
Není to jejich jediný projekt, který zde mají je tu i další ze série Séraphine, ze kterého nakonec vznikly unikátní svatební šaty. V kterých jste mohli vidět moderátorku TV Nova Petru Svobodu.
Dámy, také spolupracují s mnoha profesionály. Korálky.cz,Lucie Baldé, Petra Pilářová -Fashion Designer a mnoho dalších.Myslím, že by vás to mohlo zajímat jinak, bych se o tom tady nezmiňovala, a jak sami víte, nezmiňuji se o věcech, kterým nevěřím.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Nebojte se napsat svůj názor.