pátek 28. října 2016

NETWORK

"Čím víc dáváš, tím více dostáváš. "
Tak zněla naše poslední konverzace s panem X.
Je zajímavé, jak dva neznámí lidé sdílí občas stejné myšlenky a názory. Co to znamená? Možná nic, možná v té chvíli vše.
Na druhé straně sítě je člověk, o kterém víme něco málo, a i to málo neznamená, že je to pravdivé.
Tak jednoduché je se schovávat za sítě, kde za námi nikdo nemůže. Cítíme se snad v bezpečí, když nevycházíme ze své skuliny? Zajímalo by mě, kam se poděl každodenní den venku s lidmi a s plnohodnotnou konverzací, upřímných úsměvem, pohledy z očí do očí. Kam se ten čas poděl? Vyrostl do dnešní doby.
Člověk jde s dobou, aby nepřišel o tak podstatné věci, které na nás ze všech stran vykukují.
Jenže zároveň přicházíme o mnoho času zde, dáváme na odiv své soukromí, své názory, hrajeme si na hrdinu a pak to přijde. Vidíte se, koukáte si do očí a ten druhý je úplně jiný člověk. V čem to je? Proč nejsme stále stejní, ať jsme schovaní za sítí nebo ne?

Najednou se koukám na pana X. Vidím neznámého člověka, který najednou mlčí, ani to není on podle toho, co uváděl sám do tzv. konverzace na chatu. Bojí se mě snad? Vždyť jsme si řekli tolik věcí, byl chápavý a inteligentní.
Najednou je to ustrašený malý kluk, který se bojí promluvit i byť slovo.
Jak často se Vám tohle stává? Mě v poslední době, skoro na každém kroku nového dne.
Jak jednoduché občas může vše být, jenom to musíme vše vidět. Mohla bych vyjmenovat tisíce, důvodů proč byl nesvůj, proč se choval zrovna tak. Tápala bych, mluvila o milionech věcí, rozváděla scénáře, ale do hlavy mu nevidím. On sám musí vědět, proč má mezi sebou a svým pravým já síť, za kterou se uchyluje a tam je ten pravý hrdina.
Občas nám to prostě musí stačit, být hrdinou za sítí, když na nic jiného se zatím necítíme. Nedospěli jsme do další fáze našeho, tak už uspěchaného světa.

Každý má své důvody, proč je v té dané chvílí tam kde má být.
Pozor však, ať nejste dva rozdílní lidé. Ti, kteří jsou silní za sítí a slabí v životě. Nemuselo by se Vám to vyplatit. Sítě nejsou vše. To co je vše, máte většinou před nosem, jenom na to často zapomínáte.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Nebojte se napsat svůj názor.