neděle 16. října 2016

HELP THE CHILDREN´S HOME

Věčně otevřené téma dnešní doby darování do dětských domovů.
Není to poprvé, co tohle téma řeším. Konečně jsem se odhodlala napsat to veřejně. 
Nejenom tak, ale proto, že jsem se o tomto tématu začala bavit s Lindou pořadatelkou akce. 

Zaujalo mě to natolik, že jsem se sama nabídla být přínosná. 
Dobře víte, že většina z nás, především ženy, by rády darovaly dětské oblečení, hry, knihy a mnoho dalšího dětským domovům. 
Jenže většina dětských domovů dává přednost peněžní částce.
Zde přichází otázka důvěry, zda budou peníze opravdu použity pro děti.

A od toho je tady naše Linda, která se nebála kontaktovat dětské domovy. Většina jí napsala rovnou o finanční dary, které jaksi nesplňovaly to, co ona nabízela. Až na jeden dětský domov v Solenicích u Orlické Přehrady, kde po komunikaci s paní ředitelkou vymysleli skvělý plán a my se ho můžeme zúčastnit.

Každý z nás ví, jaké děti jsou. Plné nadějí a snů, vidí ten svět barevný, bez poskvrny. Užívají si dětské léta, užívají si představivosti, kterou zhmotňují různorodým uměním. 
Umění je o vyjádření nitra, o jejich pocitech, o tom co prožívají, jak se zrovna cítí. Hrají si se svojí myslí, užívají si ty pocity jedinečnosti tím, že vytváří něco svého. Něco pro ně speciálního

Můžeme jím pomoci darem. Co tím myslím? Kousek papíru na kreslení. Tužku na skici. Vodovky na barvené prosluněné obrazy, které vykreslí těmi nejpestřejšími barvami, co mají na paletce. Křídy, kterými vytvoří před svým dětským domovem cestu plnou květin. Voskovky, kterými vytvářejí vzory na kusy látky v představě o designovém kousku. 
Nůžky, kterými nedopatřením pří svých představách rozstříhají kus ubrusu, protože už nevnímali, kde končí čtvrtka a začíná ubrus. Tak prociťují svoje umění. 

I my můžeme být přínosem pro jejich umění, zábavu. Co vy na to? Pokud se chcete dozvědět více a darovat kousek štěstí pro jejich malé ruce, otevřenou mysl a představivost. 

 Zde je odkaz na akci a informace od pořadatelky, kde se dozvíte kam dát umělecké věci. 
Děti budou obdarovány a nadšeny z darů už 12. 12. 2016
Těším se na jejich rozzářené oči, až uvidí, co jste jim vše dali. 
Budou nadšené.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Nebojte se napsat svůj názor.