středa 28. září 2016

CALL

Každý z nás má na vybranou , někdo je věčný student , jiný je věčný kritik...., ale po většinou si to naše rozhodnutí vybíráme sami . 

Proč jsem začala zrovna těmito řádky ? To si myslím , že dobře vím , každý z těchto negativních věcí jde převzít do pozitivy . Stačí jenom změna pohledu a chtění . 

Teď se budete ptát jak ? 

Věčný student ? Co je na tomhle negativního ptáte se ? Já si teď myslím , že nic .  Většina lidí pod tímto pojmem vidí dva typy studentů . Ten co studuje na střední škole - VŠ.  Za což méně lidí se diví proč ? V dnešní době to prý není potřeba . Prý známosti stačí. Nebo selský rozum . (Beru to podle okolností okolí,v kterém se pohybuji.)A potom druhá skupinka studentů a to jsou ty věční rýpalové co musí vědět všechno a pak neví absolutně nic a znáte to většinou se jim smějete , že ví mnoho věcí , které jsou zbytečné.

Omyl pro ně to nejsou zbytečné věci , pro ně to jsou poklady , s kterými se s vámi dělí, jenom vy to nevidíte. 
Není snad lepší paráda , když se s vámi někdo podělí o jeho drahocenné zkušenosti a to zcela zadarmo , bez toho aniž by jste četli a nebo si předpláceli drahé předplatné .Ušetření času pro Vás . Vždyť čas je jediná věc , kterou si nekoupíme za peníze ani za nic jiného . Co takhle tohle pozitivum . 

Když si to zpětně čtu nepřijde mi to negativní, ale pro někoho to je negativita - rýpavost lidí, poukazování na vyspělost a moudrost.  Neuvědomujete si jedno, pokud se chcete někam dostat a rozumět větší skupině lidí , i sobě celý život se něco učíte . Jenom si to musíte připustit . Zahodit ješitnost, sakra on ví něco víc než já . A tak ví , proč k němu nemám v tuhle chvíli nahlížet a něco se přiučit , vzít si od něj to co dává na odiv . Ne nadarmo se říká , učte se od těch nejlepších. Kdo je nejlepší ? Každý z nás.

Podívejte se třeba na to jaký jste byli před rokem a jací jste teď ? Naučili jste se něco přínosného ? Co jste si mysleli , že nikdy nezvládnete ? No vidíte taky jste věční studenti. Co jenom trochu změny úhlu ? Není to hned lepší pocit . Mít něco víc ? Cítit se lépe v kramflecích . Co ? Nějaký pocit by nebyl ?
Upřímně ? Kdy jste si naposledy přečetli knihu , časopis , článek na netu a po čtení to aplikovali v praxi a třeba tím že jste o tom učili jiného svého blízkého ? Mnoho z vás ano a mnoho z vás si řekne proč ? Tak té druhé většině proč , vysvětlete , že se může stát , že každý bude na jiné příčce žebříku . To znamená menší pocit projení a témat , zkušeností atd . Třeba i ukončení toho času s druhým .Uvidíte co si z toho vezme . 


Věčný kritik .Jásejte to znám dobře já . Prý jediná moje vlastnost je být VĚČNÝ KRITIK. Ano, my ve znamení panny, to tak máme naštěstí tohle neberu jako negativitu . Víte proč ? Jednoduše když se vás někdo zeptá na nějaký názor (po většinou blízké okolí ) , tak chce slyšet veliký ohlas . Jinak by se  neptal . Takže když řeknete nejenom pozitivní věci ,ale i negativní většina si hned vezme jenom negativitu , proto ten věčný kritik , ale teď se tu nebavíme o mě , ale obecně .Chyba je v tom , že svět je po většinu velice kritický a my v tom vyrůstáme , proto většina řeší a přebírá kritiku. Takže co je vlastně věčný kritik ? Člověk co je ve všech směrech negativista , už když se podíváte na jeho obličej , má to vepsané ve tváří a ničím se mu nezavděčíte . Mohli by jste se přetrhnout a stejně to bude špatně . Nebudete dělat nic a stejně to bude špatně. Ten člověk má v sobě věčný problém , je potřeba si to uvědomit nehledat chybu v sobě , přesně toho on chce docílit , stáhnout vás k sobě ke dnu a k jeho ponuré náladovosti a negativismu . Jednoduše ho ignorujte a nebo si z něho vezměte to pozitivum co má . Ježiš teď jsem asi blázen. Jaké pozitivum ?Např: Nikdy nechtějte sklouznout k těmto lidem , vyhýbejte se jim a nebo jednoduše jim ukažte váš úsměv. Ne dobře , z těchto kritických lidí ,si jde vzít zamyšlení nad danou věcí , bud´je budu brát takový jací jsou a budu s nimi v kontaktu , (musím tedy počítat s jejich věčným stěžováním a nenechám se k nim přiřadit ) naučí mě , třeba být více otrnulý .( Tohle je , ale hodně ošemetné a chce to mít v sobě velkou sílu , ale za zkoušku nic třeba nedáte . Já sama Vím , že na ně nemám takovou náturu a teď si je držím od těla , je to pro mě to nejjednodušší . Ano , můžu vypadat jako srab a nebo pro teď přiznat ,že jsem se jasně naučila. Můj  čas s nimi ještě nenastal , abych to překonala a vždycky když se s nimi setkám si vezmu zase něco více. )  Nebo naopak nám budou ukazovat jak je ten svět krásný . Kolik možností nám nabízí. Berte je jako další kousek na vaší cestě , která nás učí mnohému .


NaslouchejteŽádné komentáře:

Okomentovat

Nebojte se napsat svůj názor.